Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Na Rynku Nowomiejskim posadzą lipy

Zaglądamy w zielone plany magistratu na przyszły rok.

Szacowany czas czytania: 01:17

Nasza reporterka Katarzyna Grochowalska pojawiła się w Biurze Ogrodnika Miejskiego w Toruniu, gdzie rozmawiała z Tomaszem Kozłowskim. Biuro planuje w przyszłym roku „zazielenić” jedną z pierzei Rynku Nowomiejskiego. Pojawi się tam pięć drzew otoczonych ławeczkami.

To jest ta strona między Królowej Jadwigi, a Ślusarską. To będą dość duże drzewa i przy nasadzeniach zastosujemy nowe technologie, które ułatwiają wprowadzenie drzew w miejscach, gdzie jest dużo miejskiej infrastruktury.

Zmieni się także fontanna przy ulicy Chopina przed Wydziałem Matematyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu:

Będziemy remontować tę fontannę, bo nie wygląda reprezentacyjnie. W okolicy posadzimy krzewy od Moniuszki do Bydgoskiej.

Wiadomo, że nowy teren zielony pojawi się również przy ulicy Strzałowej w Toruniu. To będzie ciąg dalszy prac, które już zostały wykonane przy skwerze na rogu z ulicą Artyleryjską.

W planie także nowe nasadzenia drzew, krzewów, postaramy się zrobić w mieście nowe rabaty, nasadzimy nowe rododendrony.

Wylicza Kozłowski.

Oprócz tego w Toruniu będą realizowane większe projekty, o których szczegółowo mówiliśmy w Radiu GRA. Rozpoczną się prace przy zagospodarowaniu okolic Portu Drzewnego, mieszkańcy skorzystają także z pierwszych parków kieszonkowych, a zmian doczekają się ścieżki i alejki w parku miejskim na Bydgoskim Przedmieściu.

Czytaj też:

W Toruniu pojawi się francuski park kieszonkowy

Przed nami rewitalizacja Parku Miejskiego

REKLAMA