Patryk Dudek na podium Indywidualnych Mistrzostw Polski

Zawodnik Apatora Toruń był o krok od wicemistrzostwa kraju.

Patryk Dudek na podium Mistrzostw Polski.

Za nami turniej finałowy Indywidualnych Mistrzostw Polski. Zawody odbyły się w Łodzi i tam po raz trzeci z rzędu triumfował najlepszy polski żużlowiec czyli zawodnik Platinum Motoru Lublin Bartosz Zmarzlik.

Kibice Apatora Toruń mocno trzymali kciuki za Patryka Dudka. „Anioł” zaciekle walczył o punkty z Maciejem Janowskim ze Sparty Wrocław. W finale zawodów w Łodzi Patryk Dudek zajął trzecie miejsce i o srebrnym medalu w całej klasyfikacji generalnej musiał rozstrzygnąć bieg dodatkowy. Dopiero w nim Janowski okazał się lepszy od żużlowca Apatora.

Przed nami kolejny pojedynek Dudek kontra Janowski

Przypomnijmy, że w najbliższą niedzielę Janowski i Dudek znowu spotkają się pod taśmą. Przed nami rewanżowy mecz między Apatorem, a Spartą Wrocław w półfinale PGE Ekstraligi. Po pierwszym meczu na Motoarenie w Toruniu jest remis.

Apator nie jest faworytem, ale mamy między innymi solidnego Dudka i znakomitego Sajfutdinowa. Ten drugi w kolejnym meczu angielskiej Premiership zdobył 14 punktów w pięciu startach. W meczu Ipswich Witches z King’s Lyyn Stars przegrał tylko raz i to… z innym Aniołem Robertem Lambertem. Ten zdobył 15 punktów, ale startował aż 7 razy.

Sparta z kolei ma więc w kadrze aktualnego Wicemistrza Polski czyli wspomnianego Janowskiego oraz Mistrza Polski Juniorów czyli znakomitego Bartłomieja Kowalskiego. Wrocławianie mają jednak także swoje problemy. Podczas weekendowego Grand Prix urazu ręki nabawił się Tai Woffinden. Wiele wskazuje na to, że nie wystąpi w niedzielnym półfinale. Mecz wystartuje we Wrocławiu o godzinie 19:15.