Anioły Toruń są w IV rundzie Tauron Pucharu Polski [WIDEO]

Siatkarze z naszego miasta wygrali wczoraj ważny mecz.

Za nami mecz w Tauron Pucharze Polski

W środę odbyło się ostatnie, tegoroczne spotkanie siatkarzy CUK Aniołów Toruń. Drugoligowa drużyna tym razem grała mecz z Tauron Pucharze Polski. Zespół trenera Krzysztofa Stelmacha pokonał wczoraj w trzeciej rundzie tych rozgrywek zespół UKSu Sparty z Grodziska Mazowieckiego. W hali Szkoły Podstawowej numer 28 przy ulicy Przy Skarpie nie brakowało emocji, bo kibice oglądali aż pięciosetowy pojedynek.

Pierwsza partia padła łupem gości (24:26), w drugiej Anioły przegrały do 20. Potem jednak nastąpiło przełamanie, kolejne dwa sety siatkarze z Torunia wygrali do 22 i do 19, a w tie-breaku było 15:12. MVP tego meczu w Tauron Pucharze Polski został Łukasz Walawender.

Na koniec tego roku kalendarzowego Anioły Toruń mogą pochwalić się znakomitym dorobkiem. Podopieczni Krzysztofa Stelmacha wygrali wszystkich 15 spotkań od początku sezonu. Kolejny mecz 6. stycznia, to będzie ligowy pojedynek w Sieradzu. Kolejne spotkanie w SP 28 w Toruniu dopiero 13 stycznia. CUK Anioły zmierzą się z Volley Team Żychlin.

Sportowa środa toruńskich drużyn

Na kilka dni przed świętami grała także Tauron Hokej Liga. Wczoraj zawodnicy Energi Toruń musieli uznać wyższość Unii Oświęcim. Zespół przyjezdnych pokonał gospodarzy z Tor-Toru 3:2. W pierwszej tercji było 1:1, w drugiej 0:0, w decydującej części gry to goście strzelili o jednego gola więcej.

Nie udał się także wyjazd Katarzynkom. Koszykarki Energi Toruń grały w Orlen Basket Lidze Kobiet z Eneą AZSem Politechniką Poznań. Gospodynie okazały się lepsze od Torunianek, było 85:76.