Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Toruń 88.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube

Arkadiusz Szymański z Torunia Indywidualnym Mistrzem Świata

Facebook

Świetne wieści płyną z Australii!

To właśnie w Australii odbyły się w ostatnich dniach Mistrzostwa Świata w speedrowerze. Ten wyjazd bardzo dobrze będzie wspominał Arkadiusz Szymański z Torunia, bo został on Indywidualnym Mistrzem Świata! Zawodnik  TSŻu, znany także jako „Heniu” nie popełniał błędów i w wielkim finale zdobył w sumie 18 punktów. O włos od medalu był w Adelajdzie również Dawid Bas, który bronił brązowego medalu wywalczonego w 2019 rok. Tym razem zajął czwarte miejsce.

Arkadiusz Szymański swoją przygodę ze speedrowerem zaczynał w GKSie Orle Gniezno. Do TSŻu Schoenberger Toruń przeniósł się w 2022 roku i od razu stał się liderem tego zespołu. Razem z Torunianami Szymański zdobył dwa tytuły Drużynowego Mistrza Polski.

Gdy się dowiedziałem, że zostałem mistrzem, to czułem euforię. Prawdę mówiąc, nadal nie wiem, co się dzieje oraz co się wydarzyło. Łzy pojawiły się natychmiast. Ryczałem jak dziecko, bo spełniły się moje marzenia. Nie dochodzi to do mnie – mówi cytowany przez klub zawodnik.

11 medali zawodników TSŻu

Ekipa TSŻu ma powody do dumy, bo do Australii pojechało w sumie sześcioro zawodników klubu: Arkadiusz Szymański, Dawid Bas, Fryderyka Wojciechowska, Jakub Sawiński, Kosma Syrkowski i Filip Kowalski. Przywieźli oni do Torunia w sumie 11 medali.

18-letni Kosma Syrkowski zdobył brąz w Indywidualnych Mistrzostwach Świata do lat 21, z kolei Jakub Sawiński zajął piąte miejsce. W rywalizacji pań, Fryderyka Wojciechowska uplasowała się na czwartym miejscu. Reprezentacja Polski z Szymańskim i Basem w składzie zdobyła Mistrzostwo Świata Par. Dodatkowo, razem z kadrą seniorów, wywalczyli oni srebro Drużynowych Mistrzostw Świata. Syrkowski i Sawiński zostali Drużynowymi Mistrzami Świata Juniorów, a Syrkowski dołożył do tego brąz Mistrzostw Świata Par Juniorów.

Wojciechowska, jako liderka reprezentacji Polski kobiet, przyczyniła się do zwycięstwa w Mistrzostwach Świata Par Kobiet, zdobywając komplet 31+1 punktów. Bez straty punktu zakończyła również finał Drużynowych Mistrzostw Świata Kobiet, w którym Polki zdobyły brąz.