Trwa nabór tematów do konsultacji społecznych na 2021 rok
Rozpoczął się nabór tematów do planu konsultacji społecznych na 2021 rok.

Szacowany czas czytania: 01:08
Swoje pomysły mogą zgłaszać rady okręgów, grupa przynajmniej 150 mieszkańców albo co najmniej 5 organizacji pozarządowych, które funkcjonują w mieście. Wnioski składamy do Prezydenta Torunia. Czas macie do 6 listopada.
Jak złożyć dokumenty do magistratu?
Wniosek i niezbędne materiały można zeskanować, podpisać elektronicznie profilem (podpisem zaufanym) i wysłać do magistratu mailowo lub za pośrednictwem ePUAP. Dokument można podpisać elektronicznie z wykorzystaniem serwisu obywatel.gov.pl. Inną opcją jest wysłanie dokumentów pocztą do urzędu lub przyniesienie ich w kopercie do magistratu i wrzucenie do urny podawczej.
Dla wniosków nadesłanych pocztą o zachowaniu terminu decyduje data stempla pocztowego.
Wnioski, które wpłyną w odpowiedzi na to ogłoszenie zostaną przekazane do zaopiniowania Radzie Społecznej ds. Konsultacji Społecznych, która sporządzi listę rankingową zgłoszonych propozycji. Będzie ona stanowić materiał pomocniczy dla Prezydenta w przygotowaniu projektu uchwały Rady Miasta Torunia w tej sprawie.
W tym roku w ramach konsultacji społecznych magistrat dyskutuje z mieszkańcami m.in. o tym jak urządzić południową część Rynku Nowomiejskiego i gdzie powinien zostać zbudowany skatepark na lewobrzeżu. W tym roku torunianie wspólnie z urzędnikiem zastanawiali się również, gdzie zbudować stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz dyskutowali o polityce parkingowej miasta.
Więcej informacji o naborze tematów do konsultacji społecznych na 2021 rok znajdziecie TUTAJ.