Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Miał przy sobie narkotyki i cudzy dowód

Mowa o 34-letnim torunianinie, który już usłyszał zarzuty.

34-latek z narkotykami i dowodem obcej osoby

Szacowany czas czytania: 01:03

34-latek z narkotykami i dowodem obcej osoby

Policjanci z Komisariatu Policji Toruń-Śródmieście w niedzielę (9.07.) podjęli interwencję wobec mężczyzny.  34-latek mógł mieć wiedzę na temat kradzieży na terenie ogródków działkowych. Z uwagi na to, że legitymowany przez funkcjonariuszy 34-latek zachowywał się nietypowo – policjanci sprawdzili, czy ten mężczyzna nie ma przy sobie zakazanych substancji lub przedmiotów pochodzących z przestępstwa.

Mundurowi znaleźli przy nim: kilka woreczków ze sporą ilością białego i różowego proszku, tabletki, a także dokument tożsamości należący do innej osoby.

34-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Wstępne testy wykazały, że policjanci zabezpieczyli ponad 63 gramy amfetaminy i nieco ponad 2 gramy MDMA, a także tabletki, które zostały przekazane do dalszych badań.

Wczoraj (10.07.23) mężczyzna został doprowadzony do prokuratury i usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości tych narkotyków oraz ukrywania cudzego dokumentu, którym nie miał prawa dysponować

-informuje młodszy aspirant Dominika Bocian Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Prokurator zastosował wobec 34-latka dozór, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe. Teraz temu podejrzanemu grozi do 10 lat więzienia.

Pełny komunikat policjantów znajdziecie tutaj.

Czytaj też: Naładowana broń, gotówka i nielegalne papierosy. Policja zatrzymała pięciu mężczyzn

(M.M.)

REKLAMA