Pomorzanin Toruń Mistrzem Polski

Laskarze Pomorzanina Toruń po długiej przerwie wracają na tron.

Po 26. latach przerwy torunianie znów stanęli na najwyższym podium Halowych Mistrzostw Polski. W finale, który został rozegrany na neutralnym terenie w Bydgoszczy podopieczni Piotra Żółtowskiego wygrali z Grunwaldem Poznań po karnych zagrywkach. W regulaminowym czasie gry padł remis 4:4. Tuż po syrenie końcowej pytaliśmy zawodników Pomorka jakie to uczucie zdobyć złoty medal Mistrzostw Polski:

Mówili Karol Szyplik i Michał Śliwiński.

Bohaterem spotkania był Krystian Makowski. Napastnik Pomorzanina na kilka minut przed końcem spotkania trafił na 4:3 dla Pomorzanina. Niestety Grunwald wyrównał. W karnych zagrywkach przy stanie 1:1, Makowski znów wziął odpowiedzialność na swoje barki i strzelił decydującego karnego na 2:1, który zapewnił Pomorkowi złoty medal:

Ostatni raz w hali Pomorzanin zdobył Mistrzostwo Polski w 1991 roku. Na otwartych boiskach w 2014, pokonując oczywiście Grunwald Poznań.

20 lutego laskarze Pomorzanina Toruń zaczynają przygotowania do rozgrywek ligowych na otwartych boiskach. Na początku kwietnia rozpocznie się runda wiosenna hokejowej Ekstraklasy.