Toruńskie Sokoły z brązowym medalem Mistrzostw Polski Centralnej Ligi Juniorów! [FOTORELACJA]

Lodowisko Tor-Tor było miejscem zmagań o miano najlepszej drużyny Centralnej Ligi Juniorów w hokeju na lodzie.

Od 19 do 25 lutego na toruńskim Tor-Torze odbywały się Mistrzostwa Polski Centralnej Ligi Juniorów. W turnieju brało udział osiem drużyn, w tym nasza toruńska drużyna MKS Sokoły.

Najpierw naszym zawodnikom (po zaciętym meczu) udało się pokonać drużynę Naprzód Janów Katowice 3:2. Następnie toruńskie Sokoły zagwarantowały sobie miejsce w półfinale, pokonując 5:3 drużynę MOSM Tychy. W ostatnim meczu fazy grupowej nasza ekipa zmierzyła się z drużyną UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok. Był to mecz „do jednej bramki”, ponieważ Sokoły pewnie wygrały 6:0.

W sobotę (24 lutego) przyszedł czas na półfinał, w którym to Sokoły zagrały z Polonią Bytom. Po emocjonującym meczu, niestety musieliśmy uznać wyższość drużyny z Bytomia. Wynik być iście piłkarski, bo nasi przeciwnicy po strzeleniu bramki w drugiej minucie meczu, utrzymali wynik do końca, mimo że nasza drużyna zdecydowanie dominowała nad rywalami i tworzyła o wiele więcej sytuacji niż przeciwnicy. W tym meczu zdecydowanie zabrałko nam szczęścia i skutecznego wykończenia akcji.

W niedzielę (25 lutego) zmierzyliśmy się z drużyną JKH GKS Jastrzębie. Była to rywaliacja o brązowy medal. Po wyrównanych dwóch tercjach na tablicy wyników widniał remis 1:1, jednak w trzeciej tercji udało nam się strzelić kolejne dwie bramki. Nasi rywale starali się odrobić straty, ale nie udało im się to i ostatecznie toruńskie Sokoły zwyciężyły 3:1, zajmując trzecie miejsce w Mistrzostwach.