Radio Gra Toruń Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Toruń 88.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube

KH Energa Toruń triumfuje nad Unią Oświęcim! Czas na play-offy [FOTORELACJA]

Facebook

W emocjonującym, ostatnim meczu rundy zasadniczej TAURON Hokej Ligi, KH Energa Toruń pokonała na własnym lodowisku drużynę Re-Plast Unia Oświęcim 5:2.

Wczoraj (27 lutego) KH Energa Toruń podejmowała na Tor-Torze, w ostatnim meczu rundy zasadniczej, drużynę z Oświęcimia. Po ostatniej porażce z tym zespołem na wyjeździe (aż 8:0) kibice spodziewali się, że będzie to ciężki mecz do wygrania.

Mecz rozpoczął się od wymierzenia dwóch szybkich ciosów – kolejno w trzeciej i dziewiątej minucie spotkania. Pod koniec pierwszej tercji znowu udało nam się trafić do bramki Unii dwa razy i prowadziliśmy już 4:0. Później nie było już jednak tak łatwo, ponieważ drugą tercję nasza drużyna rozpoczęła od straty bramki, jednak już cztery minuty później udało się nam zrewanżować, utrzymując czterobramkowe prowadzenie.

W ostatniej tercji goście znowu nas zaskoczyli i udało im się też zmniejszyć straty do naszej drużyny, jednak był to ostatni gol, który można było ujrzeć tego wieczoru. Ostatecznie wygraliśmy 5:2.

KH Energa Toruń – Re-Plast Unia Oświęcim 5:2 (4:0, 1:1, 0:1)

To był dla nas ostatni mecz rundy zasadniczej TAURON Hokej Ligi. Wiadomo również, że wygrana w tym spotkaniu uplasowała nas na 5. miejscu w tabeli. Naszym pierwszym przeciwnikiem w fazie play-off będzie drużyna JKH GKS Jastrzębie. Mecz odbędzie się już w najbliższy piątek 1 marca.

Pary ćwierćfinałowe play-off (do 4 zwycięstw)

Pierwsze mecze 1 i 2 marca (piątek i sobota)

GKS Katowice (1) – Zagłębie Sosnowiec (8)

Re-Plast Unia Oświęcim (2) – Comarch Cracovia (6)

GKS Tychy (3) – PZU Podhale Nowy Targ (7)

JKH GKS Jastrzębie (4) – KH Energa Toruń (5)

Poniżej możecie znaleźć fotorelacje z meczu:

(KS, KGB)

Toruńskie Sokoły z brązowym medalem Mistrzostw Polski Centralnej Ligi Juniorów! [FOTORELACJA]