Złoty medal Ziętarskiego. „To jest mój najlepszy sezon”

Mirosław Ziętarski, zawodnik toruńskiego AZS-u, przygotowuje się do kwalifikacji na Letnie Igrzyska Olimpijskie 2024. Niedawno - razem ze swoją drużyną - wywalczył złoto podczas Mistrzostw Świata.

Mirosław Ziętarski jest naszą sporą nadzieją Letnich Igrzysk Olimpijskich 2024 tym bardziej, że niedawno w czwórce podwójnej wywalczył złoty medal Mistrzostw Świata w wioślarstwie rozgrywanych w czeskich Raczicach. 24 września tego roku polska reprezentacja w męskiej czwórce podwójnej walczyła w składzie: Fabian Barański, Mirosław Ziętarski, Mateusz Biskup i Dominik Czaja.

Polacy wyprzedzili Brytyjczyków o 0,89 sekundy, a trzecie miejsce zajęli Włosi. Mirosław Ziętarski za zdobycie złotego medalu w męskiej czwórce podwójnej w tych zawodach otrzymał nagrodę od Urzędu Miasta w wysokości 5 000 zł, a trener klubowy Mariusz Szumański – 1 500 zł.

Przygotowanie było zdecydowanie lepsze. Czuliśmy się – cała nasza czwórka – mocni fizycznie. Do tego zgraliśmy się lepiej w osadzie. Jechaliśmy z dużymi nadziejami na to, że tym razem przywieziemy ten złoty medal. Tak się stało

– mówi Mirosław Ziętarski i dodaje, że to jego najlepszy sezon:

A jak osiągnięcia wioślarza i nadzieje czwórki na medale w przyszłości ocenia jego trener Mariusz Szumański?