Anielska plaża w centrum Torunia! Siatkówka w letniej odsłonie

Toruńscy siatkarze popularyzują sport w grodzie Kopernika.

ANIELSKA PLAŻA

W sercu Torunia ruszył projekt sportowy dla fanów siatkówki. Anielska plaża to wydarzenie towarzyszące podczas 14. Bella Skyway Festiwal. Inauguracją siatkówki plażowej był mecz gwiazd w którym udziału wzięła żywa legenda – Mariusz Wlazły wraz z synem Arkadiuszem. Po drugiej stronie siatki stanęli siatkarze plażowi CUK Aniołów Toruń: Mateusz Podborączyński i Adam Lorenc.

Bardzo się wszyscy cieszymy, że kibice stawili się tak licznie. Było słychać i widać, że dobrze się bawili i mocno nas dopingowali. Takie zadanie plażowe dla mnie to czysta nowość, ale jest to sposób by pobawić się siatkówką. Dla mnie to cudowne chwile – powiedział Mariusz Wlazły po rozegranym meczu inauguracyjnym.

Anielska plaża to przede wszystkim turnieje kobiet, mężczyzn oraz mixt’ów. Mecze eliminacyjne odbywają się na boisku obok 10 Liceum Ogólnokształcącego. Natomiast finały rozgrywek siatkówki plażowej odbędą się na Nowym Rynku.

WYSOKIE TEMPERATURY TO WYZWANIE

Z uwagi na pogodę zawodnicy turnieju mają przed sobą nie lada wyzwanie. O to jak przy tak wysokich temperaturach odbywają się mecze siatkówki,  zapytaliśmy Patrycję Rojek główną sędzinę turnieju plażowego:

Zawodnicy nie mają łatwego zadania, kiedy termometr pokazuje 30 stopni. Z uwagi na temperaturę wydłużamy przerwy między wymianami. Przy zmianie stron boiska zawodnicy dodatkowo mogą pić wodę. W takim wypadku ogłaszamy przerwę techniczną.

Siatkówka plażowa jest dobrą formą aktywności sportowej dla zabawy, poprawienia mobilności, dobrej pracy dla nóg.  Niestety tak się złożyło, że przegraliśmy pierwszy mecz w dwóch setach i drugi z wynikiem 2:1, ale bardzo fajnie się grało i na pewno pozytywnie zapamiętam ten turniej – tak o swoim udziale w turnieju opowiadał były zawodnik CUK Aniołów Toruń, Michał Nowakowski.

Zawodnicy toruńskich aniołów zachęcają mieszkańców Torunia i okolic do wzięcia udziału w aktywnościach sportowych. O idei tej części projektu opowiada Marta Kuprasz:

Chcemy popularyzować piłkę siatkową wśród mieszkańców Torunia. Chcemy bawić się sportem i aktywnością fizyczną. Zapraszamy serdecznie osoby które chcą przyjść i spędzić z nami czas na świeżym powietrzu.

Anielska plaża dostępna jest dla mieszkańców od środy do piątku, w godzinach od 11:00 do 13:00. Dodatkowo o godzinie 22:00 rozgrywane są widowiskowe mecze siatkówki z elementami świetlnymi. Nocny mecz rozgrywany jest w ramach 14. Bella Skyway Festival.