Radio Gra Toruń Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Toruń 88.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube

Anioły Toruń zakończyły sezon

Facebook

Siatkarzom nie udało się awansować do turnieju finałowego, którego stawką będzie awans do Tauron 1. Ligi.

Anioły Toruń nie awansowały do finału drugiej ligi.

Anioły Toruń jak burza przeszły przez pierwszą część sezonu i na kilka spotkań przed końcem zapewniły sobie pierwsze miejsce w gupie. W sumie wygraliśmy 18 spotkań, przegrywając tylko jedno. Szanse wszystkich zespołów zostały jednak zrównane z pierwszym gwizdkiem turnieju półfinałowego, który w ubiegły weekend odbył się w Grodzisku Mazowieckim.

Na samym początku tego turnieju CUK Anioły Toruń mierzyły się z Hutnikiem Kraków. Ten mecz udało się wygrać, ale dopiero po tie-breaku. Pierwszego seta przegraliśmy do 22, drugiego i trzeciego wygraliśmy do 18, by przegrać potem do 23. W ostatniej piątej części tego meczu było 15:13 dla Aniołów i pierwszy krok do awansu w kierunku finału został wykonany.

W sobotę Anioły Toruń mierzyły się z gospodarzami tego turnieju czyli ekipą UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki. To był instny dreszczowiec dla kibiców i mecz trzymający w napięciu od samego końca! Wygraliśmy znowu 3:2, choć Anioły straciły na boisku dużo sił, bo zarówno pierwszy jak i czwarty set wygraliśmy na przewagi, a także w tie-breaku emocji nie brakowało i było 17:19 dla ekipy z Torunia. W tamtej chwili byliśmy o krok od awansu do Turnieju Finałowego.

W niedzielę zabrakło nam już jednak sił… Anioły Toruń przegrały 0:3 z Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa i musiały czekać na wynik wieczornego spotkania gospodarzy.

Sparta wygrała z Hutnikiem Kraków 3:0. W ten sposób z półfinałowego boju dalej awansowały ekipy z Grodziska oraz nasz pogromca czyli drużyna z Częstochowy. CUK Anioły Toruń kończą sezon i drużyna Wilfredo Leona znowu będzie w sezonie 2023/24 musiała walczyć na parkietach drugiej ligi.