Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Toruń 88.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube

Derby dla Włocławka. Zobacz najlepsze akcje meczu

Facebook

W Nowy Rok Arena Toruń przy Bema wypełniła się kibicami.

Za nami derby. Wygrał Anwil Włocławek.

Za nami derby województwa kujawsko-pomorskiego! 1. stycznia odbył się mecz Orlen Basket Ligi między Arrivą Polskim Cukrem Toruń, a Anwilem Włocławek. Zgodnie z zapowiedziami ekspertów, emocji na parkiecie nie brakowało, choć to goście lepiej weszli w mecz. Twarde Pierniki musiały gonić wynik przez całe spotkanie. W czwartej kwarcie faktycznie torunianom udało się dopiąć swego, zaliczyli fantastyczną serię kilkunastu punktów z rzędu. Zabrakło nam jednak zimnej krwi, by znowu sprawić niespodziankę, wygrać mecz z liderem tabeli, bo to Anwil rzucił ostatnie, najważniejsze punkty. Spotkanie zakończyło się wynikiem 78:83.

Orlen Basket Liga przygotowała wideo z tego noworocznego spotkania. Poniżej publikujemy film, w trakcie którego zobaczycie wszystkie najważniejsze akcję poniedziałkowego meczu w Arenie przy Bema.

Twarde Pierniki nie mają czasu na przerwę. Za nami derby, a przed nami kolejny mecz na własnym parkiecie. Już w najbliższy czwartek podejmiemy Polski Cukier Start Lublin. To „słodkie” spotkanie dwóch drużyn, które sponsoruje ta sama firma, rozpocznie się o godzinie 17:30.

Twarde Pierniki powalczą o Puchar Polski

Dodajmy, że derby z Anwilem były dla kibiców symbolicznym podsumowaniem pierwszej części sezonu. Jak zawsze na tym etapie rozgrywek, liga informuje, które drużyny powalczą w lutym o Puchar Polski. Seria zwycięstw Twardych Pierników sprawiła, że po 15 pierwszy kolejkach tego sezonu, także Arriva Polski Cukier znalazł się w gronie finalistów! O trofeum powalczy także siedem innych ekip. To Anwil Włocławek, Trefl Sopot, Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski, Polski Cukier Start Lublin, Grupa Sierleccy Czarni Słupsk, Legia Warszawa oraz King Szczecin.