Mirosław Ziętarski został Mistrzem Europy

Kolejny sukces wioślarza AZS UMK Toruń.

Mirosław Ziętarski został Mistrzem Europy.

Bardzo dobre wieści płyną ze Słowenii. Tam w miejscowości Bled zorganizowano Mistrzostwa Europy, na których polska osada okazała się bezkonkurencyjna. Biało-czerwoni w finale pokonali Holendrów i Włochów.

Oprócz Mirosława Ziętarskiego z AZS UMK w Toruniu, osadę tworzyli także Fabian Barański (WTW Włocławek), Mateusz Biskup (Lotto Bydgostia) oraz Dominik Czaja (AWF Warszawa). Ta czwórka to także aktualni Mistrzowie Świata z Racic, którzy teraz poprawili swój także europejski wynik z zeszłego roku. W 2022 w europejskim czempionacie zajęli drugie miejsce.

Kibice liczą teraz na sukces osady podczas sierpniowych Mistrzostw Świata w Belgradzie. Te zawody będą także kwalifikacją olimpijską na igrzyska w Paryżu.

To kolejny wielki sukces w dorobku Ziętarskiego, który zdobywał medale startując także w dwójce podwójnej. Zawodnik AZS UMK Toruń to także olimpijczyk z Rio i Tokio. Dodajmy, że Mirosław Ziętarski został również wybrany Sportowcem Torunia 2022 roku podczas Balu Sportowca, który odbył się w styczniu na Jordankach.

Można powiedzieć, że był to mój najlepszy sezon. Zarobiliśmy z moją osadą, czwórką podwójną Mistrzostwa Świata i Wicemistrzostwa Europy – dotychczas to mi się to nie zdarzyło. Mogę śmiało powiedzieć, że mój najlepszy sezon i oby kolejny był taki albo jeszcze lepszy”

Mówił wtedy Mirosław Ziętarski, a słowa… jak widać zmienia w czyny. Będziemy trzymać kciuki.

(MM, zdjęcie: AZS UMK Toruń)