Pierwsza bitwa dla Torunia [ZOBACZ SKRÓT]

Trwa ćwierćfinał hokejowej ligi. Energa Toruń pokonała wczoraj Comarch Cracovię 2:1.

Ten mecz trzymał kibiców w napięciu. Po pierwszej bezbramkowej tercji, to Torunianie pierwsi stracili gola, ale zdołali wyrównać po trafieniu Eliasa Elomy. Na na dwie minuty przed końcem meczu zwycięstwo Stalowym Piernikom zapewnił Michaił Szabanow. Świetnie bronił Anton Svensson, którego skuteczność interwencji wyniosła wczoraj 96,77%.

Cytowany przez portal hokej.net trener drużyny z naszego miasta Juryj Czuch przyznał, że nie widział jeszcze tak zmobilizowanego zespołu. „Myślę, że wszystkie takie mecze będą na styku” – mówi Czuch.

W tej fazie play off rywalizacja toczy się do czterech zwycięstw. Kolejne spotkanie Energa Toruń – Comarch Cracovia już dzisiaj o godzinie 18:30 także na lodowisku przy Bema w Toruniu.