Stalowe Pierniki pozytywnie zaskoczyły. Przegrane Katarzynek i FC Toruń

To była środa pełna emocji dla sportowych kibiców z Grodu Kopernika.

Sport

Za nami trzy mecze toruńskich drużyn sportowych. Dwa z nich odbyły się w naszym mieście. Emocji torunianom dostarczyli hokeiści Energi Toruń. Stalowe Pierniki podejmowały wczoraj na własnej tafli na Tor-Torze przy Bema wicelidera Tauron Hokej Ligi.

Hokejowe emocje. Wygrana Stalowych Pierników

Nasz zespół pokonał Re-Plast Unię Oświęcim 4:3, a świetnie kibicom hokeja zaprezentował się nowy bramkarz Stalowych Pierników czyli Julius Pohjanoksa. W tym spotkaniu nie brakowało zwrotów akcji, bo to goście prowadzili już 2:0, zanim Energa wzięła się za odrabianie strat. Zrobiło się 2:2 i potem także 4:2 dla gospodarzy. Unia nie zamierzała jednak odpuszczać, strzeliła jeszcze na 4:3, ale Stalowe Pierniki utrzymały pozytywny wynik. Dwa gole dla naszej drużyny strzelił Daniła Larionovs.

Bolesna porażka piłkarzy z Torunia

W środę w Toruniu odbył się także mecz Fogo Futsalekstraklasy. Do Torunia przyjechał zespół z czołówki tabeli czy Rekord Bielsko-Biała. Niestety goście nie pozostawili większych szans zawodnikom FC Reiter Toruń. Nasza drużyna, osłabiona kontuzjami, straciła pierwszą bramkę w siódmej minucie. Potem zrobiło się 2:0, a do połowy było 3:0 dla Rekordu. Po przerwie nadzieję w serca kibiców wlał Krystian Kraśniewski, strzelając na 1:3, ale goście odpowiedzieli jeszcze trzema ciosami. FC Reiter Toruń przegrał 1:6.

Wróciła Orlen Liga Kobiet. Katarzynki postawiły się faworytkom

Energa Grupa Spożywcza Toruń pojechała do Lublina na mecz z Polskim Cukrem. Ekipa AZS UMCS ma swoje problemy, ale to w końcu Mistrz Polski oraz uczestnik Euroligi. Katarzynki z Torunia dobrze rozpoczęły mecz, potem do głosu doszły zawodniczki z Lublina, Energa zdołała jeszcze doprowadzić do remisu po 34:34, choć przegrywała do połowy 34:41.

Dobrze w naszych szeregach rzucała Angelika Stankiewicz oraz Keishana Washington (po 19 punktów), ale gospodynie miały w swoich szeregach Elin Gustavsson, która w trakcie całego meczu rzuciła 23 punkty. Trafiała także Shyla Heal i AZS wygrał ten mecz 84:73.