Ważne zwycięstwo Katarzynek

Koszykarki z Torunia ciągle liczą się w walce o play-off.

Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń odniosła ważne ligowe zwycięstwo. Katarzynki pokonały w bocznej hali Areny przy Bema Polonię Warszawa czyli nasze bezpośrednie rywalki w tabeli.

Pierwszą kwartę torunianki wygrały dwoma punktami, utrzymały przewagę do połowy, a w trzeciej części spotkania wykorzystały strzelecką niemoc rywalek i odskoczyły nawet na 19 punktów. Utrzymaliśmy tempo i wygraliśmy z SKK 88:62.

Pod nieobecność kontuzjowanej Evelyn Adebayo w rolę liderki znakomicie wczuła się ponownie Alexis Jones, która rzuciła 25 punktów i zanotowała 6 asyst. Aleksandra Pszczolarska dorzuciła 21 oczek.

W Energa Basket Lidze Kobiet nie ma jednak czasu na odpoczynek, bo kolejne spotkanie już w niedzielę. Będzie to wyjazdowy mecz Torunianek z Arką Gdynia.