Twarde Pierniki przegrały z Sokołem

Za nami mecz koszykarskiej Orlen Basket Ligi.

Toruń. Aaron Cel: "Potrzebujemy Was, żeby wygrywać mecze"

To był najbardziej odległy wyjazd drużyny Arrivy Polskiego Cukru Toruń w tym sezonie. Twarde Pierniki pojechały do Łańcuta, by zmierzyć się z zespołem Sokoła. Przed tym spotkaniem torunianie byli na 11. miejscu, a Muszynianka Domelo Sokół zamykała tabelę.

Gospodarze nie zamierzają jednak odpuszczać i z pełnym zaangażowaniem walczą o utrzymanie. Na ten mecz zmobilizowali się bardziej niż Twarde Pierniki. Na początku czwartkowego pojedynku widać było, że to Polski Cukier ma przewagę, wygraliśmy także pierwszą kwartę tego meczu. Było 16:23.

W Łańcucie dobrze grał jednak Tyler Cheese i między innymi dzięki jego rzutom Sokół do połowy wygrywał już sześcioma oczkami. Gospodarze nie dali sobie wyrwać zwycięstwa. Choć nie w zdecydowany sposób, to jednak mieli wystarczającą kontrolę nad meczem, by zdobyć ważne punkty w tabeli OBL. Ostatecznie było 93:87 dla Sokoła. Wspomniany Cheese rzucił 34 punkty. W zespole Twardych Pierników najlepiej punktował Arik Smith, zdobywca 18 oczek.

Kilka dni temu Twarde Pierniki pokonały na wyjeździe ówczesnego wicelidera Orlen Basket Ligi czyli zespół z Sopotu. Przegrywając jednak mecz z drużyną z dołu tabeli, koszykarze z Torunia oddalają się od fazy play-off. Jesteśmy na 9. pozycji, ale ta kolejka dopiero się rozpoczyna.

Torunianie kolejny mecz grają u siebie. Pojedynek Arriva Polski Cukier Toruń kontra MKS 29. marca o 17:30. Do końca sezonu zasadniczego jeszcze 5 spotkań.