Przełamanie w Arenie. Twarde Pierniki pokonały Arkę

Arriva Polski Cukier Toruń przerwał serię porażek.

wiadomości Twarde Pierniki

Klub z Torunia wlał nadzieję w serca kibiców, czekających na zwycięstwo Twardych Pierników, już kilka godzin przed meczem. Wtedy pojawiła się informacja, że zakontraktowano amerykańskiego rozgrywającego Jamesa Washingtona.

Choć zabrakło go w pierwszej piątce Arrivy Polskiego Cukru na mecz z Arką Gdynia, to gracz ze Stanów Zjednoczonych już w czwartkowy wieczór pojawił się na parkiecie. Rzucił 9 pierwszych punktów.

Dodajmy, że Washington sezon rozpoczynał w Zielonej Górze. Tam rzucał średnio po 8,6 punktu na mecz i notował ponad 5 asyst.

Już po pierwszej kwarcie Twarde Pierniki zaznaczyły swoją przewagę, wygrywając ją różnicą dziesięciu punktów. Do przerwy było 52:34. Znajdująca się niżej w tabeli Arka nie była w stanie nawiązać walki. Już po trzeciej kwarcie koszykarze z Torunia mieli prawie 30 punktów zapasu. W ostatniej części gry to Arka rzuciła więcej oczek, ale i tak Twarde Pierniki z Torunia pewnie wygrały 101 do 86.

Najlepiej punktował dla Torunia Vucić zdobywając 22 oczka, 16 dorzucił Kunc, 14 Diggs.

W następnej 24. kolejce koszykarskiej Orlen Basket Ligi, Arriva Polski Cukier Toruń czeka wyjazdowy pojedynek z Treflem Sopot. Ten kolejny mecz Twardych Pierników zaplanowano 13. marca o godzinie 19:00.