Emocje na Tor-Torze w Toruniu. Cracovia pokonana!

Za nami pełen zwrotów akcji mecz Stalowych Pierników.

Cracovia pokonana. Stalowe Pierniki wygrywają mecz.

We wtorek na lodowisku przy ulicy Bema odbył się mecz Tauron Hokej Ligi. To był pojedynek Energa Toruń kontra Cracovia Kraków. W ten sposób, już w październiku rozegrano spotkanie formalnie 28. kolejki spotkań, zaplanowane pierwotnie na 22. grudnia.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli zespołu z Torunia i bramce Mateusza Zielińskiego. Jeszcze w pierwszej tercji na 2:0 podwyższył Matthew Sozanski. To był jego pierwszy mecz na polskich lodowiskach, a więc także debiut w barwach Energi Toruń. Przed końcową syreną Cracovia nawiązała jednak kontakt po trawieniu Sawickiego.

W drugiej tercji Kraków wyrównał, na 3:2 podwyższył dla Torunia Syty, by za chwilę na tablicy wyników znowu był remis. Podczas ostatniej części gry padły jeszcze dwa gole i znowu dla obu drużyn, więc to emocjonujące spotkanie miała ostatecznie rozstrzygnąć dopiero dogrywka. W niej jednak gole nie padły, na Tor-Torze kibice oglądali rzuty karne. Zimną krew zachował jako jedyny debiutant Matt Sozanski, on trafił do bramki. W ten sposób Stalowe Pierniki wygrały 5:4.

W 13. kolejce spotkań Energa będzie pauzować, zespół z Torunia gra dopiero w niedzielę, kiedy zmierzy się na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec.