Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Toruń 88.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube

Wygraliśmy derbowy mecz

Facebook

Energa Katarzynki Toruń pokonują Artego Bydgoszcz 83 do 81.

Już od samego początku drużyny szybko zdobywały punkty. Na parkiecie bardzo dobrze radziły sobie Renee Taylor, która ostatecznie poprowadziła Energę do zwycięstwa, a także liderka bydgoskiego zespołu Maurita Reid. Pierwsza kwarta zakończyła się pewną przewagą Katarzynek 27 do 19.

W drugiej kwarcie podopieczne Elmedina Omanicia powiększały swoją przewagę i prowadziły już trzynastoma punktami. Po celnych rzutach Taylor na tablicy widniał wynik 46-33. Końcówka należała jednak do bydgoszczanek, które zdobyły sześć punktów z rzędu i tym samym zmniejszyły przewagę. Ostatecznie w tej kwarcie drużynie Artego udało się doprowadzić do remisu 57-57.

Ostatnią część meczu otworzyła Paulina Misiek, która rzuciła dwie celne trójki. Katarzynki zdobyły przewagę ośmiu punktów i nic nie wskazywało na to, że Energa ten mecz może przegrać. Jednak… drużyna z Bydgoszczy na półtorej minuty przed końcem wyszła na trzypunktowe prowadzenie. Na szczęście w ostatniej minucie Taylor pewnie wykorzystała trzy rzuty osobiste i ostatecznie Katarzynki wygrały 83-81.

Po meczu rozmawialiśmy z Tomaszem Herktem – trenerem Artego Bydgoszcz.

Energa Toruń – Artego Bydgoszcz 83-81 (27-19, 19-20, 11-18, 26-24)

Punkty dla Energi: R. Taylor 31, P. Misiek i J. Walich po 11, V. Macaulay i Ch. Szczechowiak po 8, M. Skorek 6, M. Ajavon 5, W. Idczak 3, E. Tłumak 0.

Punkty dla Artego: M. Reid 32, J. McBride 15, A. Carter 14, A. Pawlak 11, E. Międzik 4, D. Morris 3, M. Koc 2.