StartSport Wiadomości

Wygraliśmy derbowy mecz

Już od samego początku drużyny szybko zdobywały punkty. Na parkiecie bardzo dobrze radziły sobie Renee Taylor, która ostatecznie poprowadziła Energę do zwycięstwa, a także liderka bydgoskiego zespołu Maurita Reid. Pierwsza kwarta zakończyła się pewną przewagą Katarzynek 27 do 19.

W drugiej kwarcie podopieczne Elmedina Omanicia powiększały swoją przewagę i prowadziły już trzynastoma punktami. Po celnych rzutach Taylor na tablicy widniał wynik 46-33. Końcówka należała jednak do bydgoszczanek, które zdobyły sześć punktów z rzędu i tym samym zmniejszyły przewagę. Ostatecznie w tej kwarcie drużynie Artego udało się doprowadzić do remisu 57-57.

Ostatnią część meczu otworzyła Paulina Misiek, która rzuciła dwie celne trójki. Katarzynki zdobyły przewagę ośmiu punktów i nic nie wskazywało na to, że Energa ten mecz może przegrać. Jednak… drużyna z Bydgoszczy na półtorej minuty przed końcem wyszła na trzypunktowe prowadzenie. Na szczęście w ostatniej minucie Taylor pewnie wykorzystała trzy rzuty osobiste i ostatecznie Katarzynki wygrały 83-81.

Po meczu rozmawialiśmy z Tomaszem Herktem – trenerem Artego Bydgoszcz.

Energa Toruń – Artego Bydgoszcz 83-81 (27-19, 19-20, 11-18, 26-24)

Punkty dla Energi: R. Taylor 31, P. Misiek i J. Walich po 11, V. Macaulay i Ch. Szczechowiak po 8, M. Skorek 6, M. Ajavon 5, W. Idczak 3, E. Tłumak 0.

Punkty dla Artego: M. Reid 32, J. McBride 15, A. Carter 14, A. Pawlak 11, E. Międzik 4, D. Morris 3, M. Koc 2.