Spójnia Stargard pokonana. Twarde Pierniki z kolejną wygraną

Za nami mecz Orlen Basket Ligi, w którym koszykarze z Torunia pokonali PGE Spójnię Stargard 84:73.

Spójnia Stargard Pokonana. Twarde Pierniki wygrały mecz

Koszykarze Arriva Twardych Pierników wygrali tydzień temu w efektowny sposób mecz z Czarnymi Słupsk. Poważnej kontuzji nabawił się jednak Gligorije Rakocević, który będzie musiał pauzować nawet kilka tygodni. Przed spotkaniem ze Spójnią Stargard, klub ogłosił jednak nowy transfer i poinformował o zakontraktowaniu chorwackiego podkoszowego Mate Vucicia. Ten przyjechał już na mecz do Stargardu i świetnie dał sobie radę w debiucie na obcym parkiecie.

Po pierwszej kwarcie Pierniki wygrywały różnicą dwóch punktów, po drugiej miały 5 oczek przewagi. Gospodarze nie odpuszczali, ale można powiedzieć, że koszykarze z Torunia mieli ten mecz po kontrolą. Zwłaszcza patrząc na tablicę wyników, która po trzech kwartach pokazywała 60:67 dla gości. Także po czwartej kwarcie rezultat był korzystny dla Twardych Pierników, które wygrały 84:73.

Najwięcej punktów dla Torunia (16) zdobył Wojciech Tomaszewski, którzy dorzucił także 5 zbiórek i 3 asysty. Mate Vucić zdobył 10 punktów, ale zanotował double-double mając na koncie także 10 zbiórek.

„Chciałbym przywitać się z kibicami w Toruniu! Nie mogę doczekać się aż zobaczę Was wszystkich na pierwszym domowym meczu. Cieszę się, że dostałem szansę w Toruniu i czekam na spotkanie moich nowych kolegów z drużyny. Mam nadzieję, że uda nam się spełnić Wasze oczekiwania!”

Mówi Vucić w wywiadzie dla klubu. Kolejny mecz Arriva Twarde Pierniki Toruń grają ze Arged BM Stalą Ostrów. To spotkanie w niedzielę 29. października o 17:30 w Arenie przy Bema.