Arriva Twarde Pierniki ciągle w grze

Koszykarze z Torunia przedłużają nadzieje kibiców na utrzymanie w Energa Basket Lidze. Twarde Pierniki wygrały z MKSem Dąbrowa Górnicza.

Twarde Pierniki wygrały z MKSem.

Pewne zwycięstwo Twardych Pierników

To był kolejny mecz z serii „być albo nie być” w EBL, Twarde Pierniki mają coraz mniejszy margines błędu. W ostatnich czterech spotkaniach udało się jednak urwać aż trzy zwycięstwa, więc kibice Twardych Pierników bardzo liczą na udaną końcówkę sezonu. Nadzieję przedłużyło czwartkowe zwycięstwo z Dąbrową Górniczą. Torunianie dobrze weszli w mecz, przejęli kontrolę, pod koniec pierwszej kwarty mieli 14 punktów przewagi i utrzymali ją także do końca drugiej kwarty.

Także w kolejnej części spotkania MKS nie potrafił poradzić sobie z Twardych Piernikami, rozpędzonymi Personsem i Gibbsem (zdobywcą 21 punktów) i po 30 minutach kibice mogli być wręcz pewni zwycięstwa, bo mieliśmy 25 punktów zapasu. Wygraliśmy 106:77.

Do 21 punktów Sterlinga Gibbsa, 20 oczek Taylera Personsa, jeszcze 19 punktów dorzucił Stefan Kenić, a 18 Dallas Walton.

Jak mecz na konferencji prasowej komentował gracz Twardych Pierników Wojciech Tomaszewski?

„Na pewno narzuciliśmy wysokie tempo, dużą fizyczność i agresję w pierwszej połowie i w drugiej połowie tylko utrzymaliśmy tą przewagę. Mieliśmy przewagę na pozycjach 5 i 4, Aaron Cel zaczął bardzo dobrze, potem staraliśmy się cierpliwie wykorzystywać przewagę pod koszem.”

Trzy mecze Twardych Pierników do końca sezonu

Jak wygląda sytuacja Twardych Pierników w tabeli Energa Basket Ligi? Na ostatnie miejsce spadła Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz, ale nasi sąsiedzi mają do rozegrania o jeden mecz więcej niż Toruń. Jeden mecz „do tyłu” mają także Polski Cukier Start Lublin oraz Tauron GTK Gliwice. Te dwie drużyny mają dokładnie tyle samo oczek co Pierniki.

Kalendarz wygląda obiecująco, bo przed toruńską drużyną trzy mecze i to trzy spotkania ze wspomnianymi wyżej rywalami. 22. kwietnia zagramy na własnym parkiecie z Polskim Cukrem Startem Lublin. 30. kwietnia czekają nas derby z Astorią o podwójną stawkę. To może być mecz decydujący o przyszłości drużyn z Bydgoszczy i Torunia. Na koniec w trakcie 30. kolejki Twarde Pierniki zagrają u siebie z GTK Gliwice.