Koszykarskie emocje w Toruniu. Wygrały Katarzynki, wygrały też Pierniki

To była bardzo udana niedziela dla drużyn z naszego miasta.

Koszykarskie emocje w Toruniu.
W Arenie Toruń kibice basketu przecierali oczy ze zdumienia, kiedy koszykarze Twardych Pierników przegrywali z Czarnymi Słupsk różnicą nawet 24 punktów. Goście dobrze rozpoczęli mecz, do przerwy utrzymali 20 punktowe prowadzenie, było 27:47. Emocje dla toruńskich fanów rozpoczęły się na dobre w trzeciej kwarcie, kiedy na parkiecie aktywny był między innymi Aaron Cel. Zmniejszyliśmy stratę do 12 punktów, by znowu na początku czwartej kwarty dać sobie rzucić 8 punktów z rzędu.

Końcówka należała jednak do Arrivy. Koszykarze z Torunia zaliczyli serię 15 oczek z rzędu, wyszliśmy na remis, goście rzucili ważne punkty, ale ostatnie oczka były zasługą Treya Diggsa. Pierniki wygrały 83:82.

Niestety jak poinformował klub z Torunia, w trakcie tego meczu kontuzji doznał Gligorije Rakocević.

Nasz środkowy doznał złamania żebra i będzie pauzował przez kilka tygodni.

Koszykarskie emocje także u pań

Niespodziankę sprawiła w niedzielę ekipa Katarzynek. Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń pokonała w Orlen Basket Lidze kobiet koszykarki Arki Gdynia. To była zasługa między innymi świetnej gry Keishany Washington. Także w tym meczu Toruń musiał gonić przyjezdnych, a do przerwy było 32:40 dla Arki. Podopieczne Elmedina Omanicia odrobiły jednak straty, wyszły na prowadzenie i były skuteczniejsze w końcówce. Wspomniana Washinton rzuciła 25 punktów, zanotowała także 7 asyst.